Akgünler Turizm

www.akgunlerturizm.com

  • akgünlerson

Akgünler Turizm Websitesi

1978 yılında turizm alanında faaliyet göstermek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan Akgünler Turizm, hizmet çözümleri üreten “A” grubu seyahat ve organizasyon yönetimi şirketidir.
Akgünler Turizm, ülkemizde ve yurt dışındaki tüm seyahat ve organizasyonlarda, 34 yılı aşkın bir süredir var olmanın verdiği tecrübe ve deneyimlerle seyahat, gezi ve tatil ihtiyaçlarını bir bütün olarak algılayıp, aynı bütünlük içinde hizmet çözümleri üreterek kurulduğu günden bu güne yeniliklerin takipçisi olmuştur.
Şirketimiz 66 ofis, 36 bölge operasyon ekibi olmak üzere toplamda 102 kişilik elit kadrosu ile bölge operasyonu ve transferleri için şirketimize ait toplamda 12 adet 2010 ve 2011 model Mercedes Sprinter, Mercedes Vito, Ford Connect ve konforlu otobüsleri ile en iyi şartlarda misafir memnuniyetine dayalı, partnerlerine hizmet verme felsefesi benimsemiş bir seyahat acentesidir. Akgünler Turizm, 2009-2010- 2011-2012 yılında çalışmış olduğu THY, Anadolujet, Atlasjet, Pegasus ve Onur Air’ın en iyi satış yapan acentesi olmuş, bu başarılarından ötürü de pek çok ödüle layık görülmüştür. Akgünler Turizm, 2013 yılı içerisinde Kuzey Kıbrıs’a 65 bin kişi konaklamalı misafir getirmeyi ve 140 bin kişi biletleme yapmayı öngörmektedir.
34 yılı aşkın bir zamandır adaya binlerce öğrenci, çalışan ve turisti taşıyan Akgünler Turizm, kardeş kuruluşu “Akgünler Denizcilik” ile 2000 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs’ı Türkiye’nin Akdeniz sahillerine daha da yaklaştırmış olup, Mersin-Taşucu ve Alanya seferleri ile yolcu ve araç taşımacılığında öncü olmuştur.
Akgünler Turizm, 2012 yılı yaz sezonu için yapmış olduğu büyük atılımlar ile Avrupa ve Orta Doğu’nun çeşitli ülkelerinden KKTC’ye haftalık konaklamalar için charter seferler düzenlemeye başlamıştır. Akgünler Turizm tarafından ülkemize, İngiltere, İtalya, Hollanda, Almanya, Fransa, Avusturya, Çekoslovakya, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Makedonya, Slovenya, İran, Azerbaycan ve Fransa başta olmak üzere her hafta toplamda 15 charter sefer düzenlemektedir.
Akgünler Turizm başta Türkiye, Avrupa ve tüm Orta Doğu’daki iş ortaklarıyla yıl boyunca sunmakta olduğu tüm seyahat organizasyonlarındaki hizmetler; tatil amaçlı konaklama paketleri, kongre, bayi toplantıları ve seminerler, havaalanı transferleri, tarihi ve turistik merkezlerde çevre gezileri, araç kiralama, uçak bileti, gemi bileti, ayrıca, öncelikle Türkiye olmak üzere yurt dışına otel, uçak bileti ve paket gezi satışı yapmaktadır.
Şirketimiz ayrıca, Türk Hava Yolları, Atlasjet, Onur Air, Pegasus ve Anadolujet başta olmak üzere tüm tarifeli ve özel seferler yapan hava yollarında rezervasyon yapma ve bilet kesme yetkisine sahiptir.
Akgünler Turizm 34 yılı aşkın bir süredir var olmanın verdiği tecrübe ve deneyim sayesinde, tüm çalışanları ile yeniliklerin takipçisi olmayı sürdürerek, ülke turizmine ve ekonomisine sağladığı katkının haklı gururunu taşımaya devam edecektir.