Destination Management Group Açılış Töreni

Kokteyl Prolonge

  • dmg-opening

ORGANIZASYON : KOKTEYL PROLANGE
TARIH : 17 AĞUSTOS 2009 SAAT: 19:00
YER: GIRNE PASSAPORT RESTAURANT KARSISI-ÜÇOK BINASI

BASIN BÜLTENİ
Bünyelerinde barındırdıkları; Maestro DMC, Akgünler, Armada, Tour Plus, Cyprus Premier ve Cyprus Paradise markalari ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nin en büyük Turizm Grubu olarak faaliyet gösteren şirketler grubu, tüm markalarını Destination Management Group olarak tek bir çatı altında toplandı. Dinamizmi, inancı, gençliği, çalışmaya olan saygı ve tecrübeyi teknoloji ile birleştirmeyi ilke edinmiş olan grup ,17 Ağustos 2009 tarihinde resmi açılışlarını yeni binalarında gerçekleştiriyor (gerçekleştirdi). Grup olarak Kuzey Kıbrıs’ a yılda 60.000 kişinin üzerinde turist getiren şirketler topluluğu; tek bir çatı altında olmanin verdiği sinerji ile Kuzey Kıbrıs için daha verimli ve aktif hale geleceklerini ve önümüzdeki yıllar için hedeflerini arttıracaklarini belirttiler.

Destination Management Group yetkilileri verdiği demeçte; ana hedeflerinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nin turizm potansiyelini devlet ve sivil toplum örgütlerinin de yardımları ile en üst seviyeye çıkararak, ülkenin bütününü turizm destinasyonu olarak başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtabilmek ve Ada üzerinde bulunan politik izolasyonu, yaratilacak olan turizm potansiyeli ile kirmak olduklarını açıkladı.

Son yıllarda gerek Türkiye pazarından tatil turizmi gerekse alt yapısını uzun yıllardır hazırlayıp geliştirdikleri Kongre Turizmi konusunda Ada’ da başarılı çalışmalara imza atan grup, önümüzdeki yıllar içerisinde de Türkiye dışındaki destinasyonlardan yabancı gruplar ve tatil organizasyonları yapacaklarını açıkladılar. Özellikle bu sene Ada’ ya getirdikleri 1300 Italyan Turist ile bu projenin ilk adımını attıklarını ve buna devam edeceklerini belirten grup yetkilileri, kongre pazarında da mevcut kadrolarini günümüzün şartlarına göre tekrar yapılandırdıklarını ve ileri tarihlerde Ada’ ya her biri 2000 kişinin üzerinde kongre grupları getirmeye hazırlandıklarını ifade ettiler.

Bu amaçlarına ulaşırken ada sakinlerinden gelecek desteğin önemini özellikle belirten Destination Management Group ”Biz bu başarıya inanan aynı amacı güden farklı markaları tek bir yürekte toplayarak bu yolda yürümeye başladık. Sizlerinde bu yolda bizlerden desteğinizi eksik etmeyeceğinizi bilerek teşekkürlerimizi iletmeyi şimdiden bir borç biliriz.